#komiksowasobota #chwilazksiążką #chcemisiękupę

Guido van Genechten, „Chce mi się kupę”, Nasza Księgarnia 2018

Kolejna książeczka Guido van Genechtena to, podobnie jak znana już polskim czytelnikom inna jego publikacja „Ale kupa! Pokaż co masz w pieluszce” (2014) to zabawna historyjka, która ma pomóc w edukacji higienicznej.

Tym razem adresatami są dzieci trochę starsze – tam chodziło o korzystanie z nocnika, tu bohater, piesek, przesiada się na dorosłą toaletę. Zostaje do tego zmuszony, bo wszystkie nocniczki, z których chce skorzystać są zajęte – siostra usiadła na jego nocnik, bo z jej naczynia korzysta myszka, tę z kolei podsiadła żabka i tak dalej aż… do słonika, który zmiażdżywszy swój nocnik, to samo uczynił z tym należącym do żyrafy. W końcu piesek robi kupę do normalnej toalety i przekonuje się, że wszystkie jego strachy z nią związane były zdecydowanie przesadne.

Świetnie zilustrowana, traktująca temat bez pruderii i z humorem książeczka nie tylko spełni edukacyjne zadania, ale będzie dobrą rozrywką.

Wiek 3+

O AUTORZE:

Guido van Genechten – flamandzki poligraf, grafik i autor piszący dla dzieci; oprócz książeczek poświęconych edukacji higienicznej w Polsce ukazały się m. in. “I co teraz?” (2016), “Gustaw – niestraszny duch” (2016) czy seria o Małej białej rybce

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.