„Chce mi się kupę”, Guido van Genechten, Nasza Księgarnia 2018 – recenzja

Chce mi się kupę, Guido van Genechten - recenzja

Kolejna książeczka Guido van Genechtena to, podobnie jak znana już polskim czytelnikom inna jego publikacja „Ale kupa! Pokaż co masz w pieluszce” (2014), zabawna historyjka, która ma pomóc w edukacji higienicznej.

Chce mi się kupę, Guido van Genechten - recenzja

Tym razem adresatami są dzieci trochę starsze – tam chodziło o korzystanie z nocnika, tu bohater, piesek, przesiada się na dorosłą toaletę. Zostaje do tego zmuszony, bo wszystkie nocniczki, z których chce skorzystać są zajęte – siostra usiadła na jego nocnik, bo z jej naczynia korzysta myszka, tę z kolei podsiadła żabka i tak dalej aż… do słonika, który zmiażdżywszy swój nocnik, to samo uczynił z tym należącym do żyrafy. W końcu piesek robi kupę do normalnej toalety i przekonuje się, że wszystkie jego strachy z nią związane były zdecydowanie przesadne.

Chce mi się kupę, Guido van Genechten - recenzja

Świetnie zilustrowana, traktująca temat bez pruderii i z humorem książeczka nie tylko spełni edukacyjne zadania, ale będzie dobrą rozrywką.

Wiek 3+

Chce mi się kupę, Guido van Genechten - recenzja

O AUTORZE:

Guido van Genechten – flamandzki poligraf, grafik i autor piszący dla dzieci; oprócz książeczek poświęconych edukacji higienicznej, w Polsce ukazały się m. in. “I co teraz?” (2016), “Gustaw – niestraszny duch” (2016) czy seria o Małej białej rybce

PODAJ DALEJ! Facebooktwittermail
POLUB NAS Facebooktwitter

Dodaj komentarz