Zagadka zbuntowanego robota. Detektywi z Tajemniczej 5, Marta Guzowska, Agata Raczyńska – kryminał, roboty, recenzja

Zagadka zbuntowanego robota. Detektywi z Tajemniczej 5., M. Guzowska

Roboty i detektywi

Czwarty tom udanej serii kryminałów dla młodych odbiorców. Tym razem Piotrek i Anka, para młodych detektywów wspierana przez marudną, ale jak się w finale okaże, przenikliwą młodszą siostrę chłopca, Jagodę rozwiązują zagadkę robota, który znika w czasie przedstawienia teatralnego w Centrum Nauki Kopernik. // „Zagadka zbuntowanego robota. Detektywi z Tajemniczej 5”, Marta Guzowska, Agata Raczyńska (ilustracje)

Tak jak poprzednio autorka na bazie ciekawej zagadki kryminalnej pokazuje młodym czytelnikom na czym polega proces dochodzenia do prawdy zgodny z logiką i wciąga ich w śledztwo, również dzięki zadawanym w odpowiednich momentach pytaniom do nich skierowanym.

Zagadka zbuntowanego robota. Detektywi z Tajemniczej 5., M. Guzowska

Oprócz zagadki kryminalnej autorka umiejętnie przemyca trochę wiedzy (m. in. na temat robotów i twórczości Stanisława Lema) oraz przesłanie o tym, by zbyt łatwo nie oskarżać. Do tego humor, wynikający z dobrze podpatrzonych zachowań dzieci.

A całość, lekko i dowcipnie jak zwykle, zilustrowała Agata Raczyńska. Książki w serii można czytać osobno, a duży druk ułatwi samodzielna lekturę.

Zagadka zbuntowanego robota. Detektywi z Tajemniczej 5., M. Guzowska

PS: Już zapowiedziano następną część, czyli „Zagadkę ducha Chopina”.

Wiek 6+

„Zagadka zbuntowanego robota. Detektywi z Tajemniczej 5”, Marta Guzowska, Agata Raczyńska (ilustracje) Nasza Księgarnia 2019, s. 128

O AUTORKACH:

Agata Guzowskaarcheolożka oraz pisarka specjalizująca się w kryminałach. Pisze również dla dorosłych.

Agata Raczyńska – ilustratorka, artystka cyfrowa, a także twórczyni animacji i komiksów; ilustrowała m.in. „Zosię z ulicy Kociej”. Jej portfolio znajdziecie tutaj: www.behance.net/agataraczynska

Dodaj komentarz