żubr Pompik okienka Samojlik Polinka zaginęła recenzja książki

ZABAWA W CHOWANEGO / Żubr Pompik. Polinka zaginęła!, T. Samojlik

“Polinka zaginęła!” to nowy tomik z serii o przygodach żubra Pompika, bohatera komiksu, książek i serii kreskówek. Tym razem Tomasz Samojlik udanie miksuje „wyszukiwankę” i książeczkę z okienkami.

Szukający to Pompik (a z nim oczywiście mały czytelnik), poszukiwana – jego siostra Polinka. Na kolejnych rozkładówkach tropiciele przemierzają rozmaite miejsca w puszczy. Zaglądają w jej zakamarki – do dziupli i norek, w korony drzew, pod kamienie, do gniazd. Za każdym razem odsłaniają „okienko” i za każdym razem, tak jak żubr Pompik, nie znajdują oczywiście Polinki, ale rozmaite inne stworzenia i rośliny.

Siostra Pompika znajdzie się dopiero na ostatniej stronie i w przewrotnym (jak zawsze w serii) finale okaże się, że najlepszą strategią zabawy w chowanego, jest wcale się nie chować.

Całość to kolejna udana propozycja Samojlika mająca wszystkie zalety jego poprzednich prac. Jest tu charakterystyczna kreskówkowa warstwa graficzna, humor i wiedza przyrodnicza.

Do tego wartość dodana w postaci świetnie opracowanych i przemyślanych „okienek”. Widać to zwłaszcza w wypadku, gdy pod korą drzew kryją się ich nasiona, a za dorosłymi zwierzętami ich dzieci.

żubr Pompik okienka Samojlik Polinka zaginęła recenzja książki

“Żubr Pompik. Polinka zaginęła!”, Tomasz Samojlik, Media Rodzina 2019, 12 kartonowych stron z okienkami

WARTO ZAJRZEĆ “BARTNIK IGNAT I SKARB PUSZCZY”  STRONA AUTORA

Dodaj komentarz